Gastronomie

Chlebíčky tak trochu jinak aneb chlebíčky nové generace

V Praze 8 Libni, nedaleko Palmovky, již nějakou dobu funguje nenápadné, malé, ale přesto velmi sympatické a svěží lokální bistro zvané Chlebíček store. Proč sympatické? Hned z několika důvodů. Kdybyste šli někdy kolem, podle názvu bistra by se mohlo zdát, že se jedná o další „lahůdky“ s chlebíčky. Neotřelý barevný design cedule nad vchodem a tabulka u vchodu s nápisem „Krásný den ?“ však napovídají, že je tomu v tomto případě jinak. Překonáte-li počáteční ostych a vstoupíte dovnitř, zjistíte to zcela jistě sami.

Nejde jen o nabízený sortiment, kterým samozřejmě nejsou pouze chlebíčky. Jde o celkovou jakoby „rodinnou“ atmosféru bistra, která na vás tak nějak dýchne, když vstoupíte dovnitř. Přestože je bistro opravdu malinké, prostor nepůsobí nijak stísněně, naopak pěkně „dýchá“ a vše je tam hezky uspořádané a přehledné. Chlebíčků je na výběr celkem 14 různých druhů, ale především to nejsou typické chlebíčky udělané z veky, na které je většina z nás zvyklá. Chlebíčky jsou vyrobeny z krásně křupavé bagety a všechny použité ingredience na jejich výrobu jsou výhradně z rostlinných surovin. Nebojte se však, že byste si nedokázali vybrat. V nabídce jsou kromě poměrně originálních druhů, jako např. chlebíček avokádový, hummusový nebo s červenou řepou, také zcela „typické“ chlebíčky, jako např. s pochoutkovým salátem, vajíčkový anebo s cibulovým sádlem, u kterým ani nepoznáte, že k jejich výrobě nebylo zapotřebí žádných živočišných produktů.

Bistro nabízí i řadu jiných zajímavých a velmi chutných dobrot. Každý den je v nabídce polévka (obvykle každý den jiná). Mezi další pochoutky, které v bistru lákají k ochutnání, patří čerstvě namletá kvalitní káva, čerstvě vymačkaný fresh juice a některé další nápoje, několik druhů dortíků, pudinky, pralinky apod.

To, že bistro používá pouze rostlinné ingredience však neznamená, že je určené pouze pro vyznavače veganského životního stylu. Naopak se mezi jeho zákazníky rozdíly mezi vegany a nevegany stírají, protože hlavním cílem bistra je zaměření na čerstvost a kvalitu nabízených pochutin.

V neposlední řadě je bistro sympatické díky jeho zaměstnancům, v tomto případě konkrétně zaměstnankyním, které jsou neuvěřitelně milé. Nevím, jak to dělají, ale dokážou člověku zlepšit náladu a pozitivně ho naladit na celý den. Jen tak dál! ?

Více informací zde: www.chlebicekstore.cz